TV Nova – Modré či červeno-modré majáky

04.01.2004, 21:00 Novinky

4.1.2004 odvysílala TV Nova v hlavním televizním zpravodajství reportáž o vhodnosti či nevhodnosti červeno-modrých výstražných světel…

V závěru reportáže odpověděla mluvčí Ministerstva dopravy, že červené majáky nejsou příliš vhodné, neboť by si je řidiči v čechách mohli plést s brzdovými světly. Přiznám se, že jsem v životě slyšel už mnoho hovadin, ale něco podobného už dlouho ne. Nejen, že se jedná o popření zdravého rozumu obyvatel ve všech státech, kde je tato kombinace povolena, (mj. v celých Spojených státech a v našem okolí např. na Slovensku jsou extrémně povoleny výhradně červené kryty!), ale aniž by si to dotyčná uvědomila i obrovský kus pravdy! Vždyť brzdová světla mají mj. všechny řidiče upozornit na nebezpečí, které jim může zastavením hrozit – jedná se tedy o podobnou funkci, kterou zastává výstražné zařízení a případnou záměnou nejenže nikomu nic nehrozí, ale naopak plní stejnou úlohu. Upozornění, že PčR bude auta s podobnými kombinacemi pokutovat je opravdu směšné, neboť musí začít především u sebe, jelikož nemálo jejich vozidel je takto vybaveno! Důležitější však na celé reportáži bylo to, že novela zákona je stále v pracovní verzi a proto bychom měli této situace využít a tuto kombinaci si prostřednictvím našich vrcholných orgánů tedy, Gř HZS a SHčMS prosadit! Na závěr vám předkládám malou galerii podobné kombinace na našem „drobečkovi“ – opravdu by si někdo z Vás spletl tuto rampu s brzdovými světly?