04.09.2012 – Likvidace sršního hnízda v objektu internátu

05.09.2012, 13:44 Hmyz

K velkému sršnímu hnízdu byli včera povoláni varnsdorfští dobrovolní hasiči. Zaměstnanci internátu je k hnízdu zavolali v okamžiku, kdy se po zahájení školního roku množily případy setkání se sršni v obytné části internátu a na sociálních zařízeních.

Průzkumem bylo zjištěno velké (cca 75 cm výšky) hnízdo sršňů, nacházející se v místě spojení krovů. Po provedeném průzkumu se k nim přidali i druhým oznamovatelem povolaní profesionálové, kteří se však vrátili zpět na stanici.

Jelikož byl k hnízdu na půdě VOŠ a SŠ poměrně dobrý přístup, použila dvojice hasičů spreje Cobra doplněné o igelitový pytel, do kterého byla stržena hlavní část hnízda i se zbytkem sršňů. Do druhého pytle byly uklizeny zbytky hnízda a také smeteni sršně zahubené během zásahu sprejem.

Po ukončení zásahu se jednotka při návratu zastavila na hřišti u sportovní haly, kde pomohla při nakládce zraněného muže a následně společně s MP zajistila bezpečný odlet vrtulníku.

[googleMap]map[/googleMap]