30.7.2007 vyproštění na Scheberu

31.07.2007, 15:41 Odtahy

Velitel naší jednotky byl pracovníkem místní spediční firmy požádán o pomoc při vyproštění nákladní soupravy tahače s návěsem německé firmy z Neu Eibau na mezinárodní silnici 1/9 v prostoru známého kopce Scheber.

Po obhlídce místa nehody vozidlem Fiat Ducato Panorama a po žádosti skupiny dopravních nehod a uvolnění komunikace byla událost oznámena operačnímu středisku a jednotka na místo vyjela s vozidlem CAS 32 Tatra 813 8×8. Na místě za asistence Policie čR bylo provedeno vyproštění havarovaného vozidla, jeho provizorní oprava a následný úklid vozovky. Jelikož vozidlo bylo při nehodě poškozeno minimálně a následné vyproštění se obešlo bez dalšího poškození, vrátilo se do SRN po vlastní ose. Příčinou nehody byla rychlá jízda německého řidiče a následný smyk vozidla iniciovaný prudkým bržděním osobního vozidla před nákladním.