20.08.2012 – Požár Hrádku se naštěstí nekonal, rojili se mravenci

20.08.2012, 18:57 Požáry

20.08. 17:56:55 POŽÁR, VÝŠKOVÉ BUDOVY, Varnsdorf, kouř ze střechy – rozhledna, turistická chata, Hrádek. Taková informace překazila prozatím nejteplejší den letošního roku varnsdorfským profesionálním i dobrovolným hasičům.

V době příjezdu varnsdorfských hasičů na místě již byla policejní hlídka a nic nenasvědčovalo tomu, že by varnsdorfská chlouba – Hrádek – měla být v ohrožení. Pro dokonalou kontrolu dva příslušníci HZS provedli průzkum vnitřních prostor Hrádku – také nebyly nalezeny žádné příznaky hoření.

Kolem věže se ale hemžilo velké hejno létajících mravenců a mnoho jich ještě odpočívalo v okapech, kde se drží i v těchto parných dnech voda. Jak bylo vizuálně potvrzeno pohledem z pod věže, za určité situace mohl někdo nabýt dojmu, že se jedná o kouř vycházející ze střechy.

Po provedené kontrole se hasiči vrátili zpět na stanici.

[googleMap]map[/googleMap]