Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

26.7.2007 – Varnsdorf, požár černé skládky

Požáry

Před desátou hodinou večerní se nad městem objevil černý sloupec dýmu stoupajícího z prostoru lomu na Špičáku.

Na místo nahlášeného požáru ihned vyjeli profesionální hasiči a obě jejich cisterny Liaz CAS-24 a Tatra 815 CAS 32. Jednotka dobrovolná byla zatím svolávána do hasičské zbrojnice.

Oznámením, že se jedná o požár jsme vyrazili s cisternou CAS-32 Tatra 813 v počtu čtyř hasičů a následná posilová jednotka vyjela po nás s naší druhou cisternou CAS-32 Tatra 148 s dvoučlenou posádkou. Po příjezdu na místo už profesionální jednotka prováděla hasební práce v prostoru černé skládky o rozloze zhruba 10×10 metrů. Nebezpečný odpad byl mezi stromy a keři tolik naházený, že bylo problematické celé místo důkladně probrat a prohlédnout. Po lokalizování požáru jsme do Tatry 813 doplnili vodu a byli jsme zařazeni zpět do výjezdu.


27.07.2007, 00:00 | Přerovský Jan