16.7.2007 – Varnsdorf, požár lesního porostu

19.07.2007, 23:13 Požáry

Požáru lesního porostu si na své projížïce všiml cyklista 16. července po čtvrté hodině odpolední. Ihned událost ohlásil na číslo 150.


Na místo vyjela jednotka HZS Varnsdorf s Tatrou 815 CAS 32, aby prohledala lokalitu nahlášeného požáru o rozloze 5×5 metrů na Špičáku. Teprve až po příjezdu Jednotky dobrovolných hasičů Varnsdorf s Tatrou 813 8×8 CAS 32 a osádkou 1+ 6 se hasičům podařilo najít požářiště v nepřístupném terénu nízkého jehličnatého porostu. Šlo naštěstí už o dohořívající větve a pařezy.

Z důvodů špatného přístupu techniky na zasažené místo zvolil velitel zásahu vedlejší cestu, která byla relativně přístupnější. Dále také rozhodl, že jednotka jak dobrovolná, tak profesionální vyprázdní obě své cisterny na porost, aby nedošlo k jeho opětovnému vzplanutí. Požářiště tedy hasiči důkladně prolili vodou, okolní prostor prozkoumali a kořeny okolních stromů preventivně překopali krumpáči kvůli možnému kořenovému šíření ohně.

Jednotka SDH zhruba v osmnáct hodin doplnila cisternu vodou a byla opět zařazena do výjezdu.