30.6.2007 – Varnsdorf, požár v marketu

01.07.2007, 23:00 Požáry

V sobotu 30. června se po dlouhé době ve čtrvt na jedenáct rozezněly ve městě sirény a reproduktory městského rozhlasu vyhlašoval požární poplach.

Následný telefonát z KOIS nebyl příliš optimistický – požár elektroinstalace v marketu Billa. Družstvo JSDH Varnsdorf vyjíždělo s novým Terrnem na místo vzápětí po jednotce HZS. Po příjezdu do obchodu bylo naštěstí zjištěno, že kouř vycházel z kabelového můstku v chodbě přejímky zboží, ale před příjezdem jednotek zmizel. Po rozebrání kabelového můstku bylo zjištěno, že se v něm nachází voda, ale požár nebyl zjištěn. Při další prohlídce bylo zjištěno, že se skutečná závada nachází v tělese zářivky, kde vyhořela tlumivka. Těleso bylo zdemontováno, kabely zaizolovány a po nahození jističů a kontrole se jednotky vrátily zpět na základnu.