13.03.2007 – Studánka, dopravní nehoda

13.03.2007, 11:47 Nehody

Zase jste se kochal pane doktore?, aneb na „13“ asi něco bude se může jmenovat náš dnešní příspěvek. Jak jinak totiž charakterizovat nehodu hasičů s lékařem, tedy dvou složek, kteří jsou při nehodách běžně na druhé straně barikády…

Plně se nevěnoval řízení lékař jedoucí se sestrou do ordinace a na křižovatce na Studánce narazil zezadu do vozidla Nissan Patrol vezoucí hasiče ze stanice HZS do autoškoly v sousedním Rumburku na školení řidičů. Naštěstí se nehoda obešla téměř bez zranění (naražený nos sestřičky o airbag) a tak se jen čekalo na vyšetření nehody od policie. Zatímco na terénním vozidle byla škoda minimální (odřený nárazník, ohnutý držák rezervy a škrtlý plech pod zadními dveřmi), druhé japonské auto už tak dobře nedopadlo a škoda se odhaduje na 100 až 150 tis. Kč. Pro zbytek směny to byl během jediné hodiny již třetí výjezd, kdy hned po převzetí služby jeli likvidovat ropnou skvrnu na kopec Šébr, odtud přejížděli na auto v příkopu 5ti mladíků, studentů v Kytlicích a při návratu to vzali ještě přes Studánku. Doufejme, že těmito drobnostmi jsme dnešní smolný den vyčerpali a že raději využijeme krásného jarního dne na vyjížïku na kole, nebo jen vyvenčení sebe i zvířat. JS