25.03.2012 – Dva nedělní požáry trávy zaměstnaly hasiče

25.03.2012, 15:56 Požáry

25.03. 13:36, POŽÁR, POLNÍ POROST, TRÁVA, I.st. Děčín, Varnsdorf, požár trávy 50×50 metrů, u starého koupaliště, Stromovka.

Informace o požáru u starého koupaliště přerušila poklidnou neděli varnsdorfským profesionálním i dobrovolným hasičům. Na křižovatku varnsdorfských ulic Stromovka a Plavecká tak vyjely dvě cisterny profesionálních hasičů a zanedlouho také dvě cisterny dobrovolných hasičů.

Požár naštěstí nebyl tak velkého rozsahu, plameny sežehly plochu o rozměrech přibližně 20×25 metrů, zásah byl proto prováděn pouze ze dvou cisteren profesionálních hasičů.


Chvíli po uhašení operační středisko dostalo informaci o dalším požáru trávy, na kopci zvaném „Kurťák“. Jako první přejezd na místo události provedla hlídka Policie ČR, která potvrdila počínající požár trávy ohrožující nedaleké zahrádky.

Až k plamenům dojely tentokrát cisterny dobrovolných hasičů a v krátké době byl požár zlikvidován.

[googleMap]map[/googleMap]