18.02.2007 – Varnsdorf – Dolní Podluží, vítr

18.02.2007, 18:39 Živly

Hasiči byli povoláni všímavými sousedy na uvolněné plechy na střeše bývalého továrního objektu. Kvůli uvolněné střeše bylo nutné z bezpečnostních uzavřít silnici

do Varnsdorfu přes Dolní Podluží. Falcované plechy velkých rozměrů se uvolnily pravděpodobně minulý měsíc během orkánu Kyrill a nyní se během dalších poryvů větru v neděli před polednem uvolnily a zůstaly viset nad frekventovanou silnicí, kde ohrožovaly nejen motoristy, ale i cestující na autobusových zastávkách v bezprostřední blízkosti nádraží čD Dolní Podluží. Za pomoci automobilového žebříku HZS a místní jednotky hasičů z Dolního Podluží byly utržené plechy odsekány a shozeny dolů, zbytek plechů a hliníkových šablon hasiči na střeše přibili. Jelikož se budova nachází na rozhraní obcí Varnsdorf – Dolní Podluží zajišťovala uzavřenou silnici Městská policie z Varnsdorfu.