18.-19.01.2007 – Varnsdorf, větrná smršť

22.01.2007, 07:00 Živly

Ve čtvrtek a pátek zasáhlo stejně jako zbytek republiky město Varnsdorf a Šluknovský výběžek větrná smršť…

Zásahy začaly odstraňováním spadlé střechy z kolejí u keramičky, pokračovaly odstraněním a zajištěním odlétlé střechy na čerpací stanici FB auto v ulici Karlínské. Dále již zásah střídal zásah, většinou se jednalo o stržené vedení, spadlé stromy, popadané bilboardy apod. Po krátkém odpočinku začaly v pátek ráno další zásahy. Mezi největší a nejtěžší v naší jednotce patřilo odstranění stromu, který zničil část pavilonu a bezprostředně ohrozil obyvatele Domova důchodců v Krásné Lípě a řezání mnoha polomů pro znouobnovení dodávek elektrické energie pro nádraží Jedlová a rozhlednu Jedlová včetně vysílačů. Zásahy byly ukončeny v pátek krátce před obědem a do neděle byly jednotky ve zvýšené pohotovosti bez dalších zásahů. Zásahů se poprvé aktivně zůčastnilo i nové vozidlo Tatra, které je zatím ve zkušebním provozu.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zůčastněným složkám za vzornou spolupráci a koordinaci při řešení mimořádné situace a odstraňování následků vzniklých škod. JS