21.01.2007 – Studánka, nehoda

21.01.2007, 18:00 Nehody

Krátce po 14 hodině došlo na silnici z Varnsdorfu na Studánku k vážné dopravní nehodě…

Mladý řidič vozidla Peugeot 307 dostal po průjezdu zatáčkou smyk, následkem kterého narazil do stromu. Náraz byl tak silný, že pohonná jednotka se rotrhla a během další otočky na silnici vyletěla cca 35 metrů od vozidla. Při nehodě byl lehce zraněn řidič vozidla (drobné pořezání), spolujezdec utrpěl vážné zranění a byl převezen do nemocnice. Neuvěřitelné na této nehodě, jejíž příčinou je pravděpodobně vysoká rychlost vozidla, že přestože byla přední část vozidla při nehodě zcela zničena, oba mladíci vozidlo sami opustili a čekali na příjezd záchranné služby a policiie. Jak je vidět na záběrech, jednalo se o téměř nové vozidlo vybavené veškerými dostupnými bezpečnostními prvky včetně bočních airbagů, které oběma cestujícím pravděpodobně zachránili život. Jelikož při nehodě došlo k těžkému zranění vyšetřuje nehodu kromě nehodovky také kriminálka.