07.01.2007 – Horní Podluží, dopravní nehoda

11.01.2007, 20:30 Nehody

O tom, že sedmička v datumu nemusí všem lidem přinášet štěstí hovoří i následující případ.

Naše jednotka se sice zásahu nezúčastnila, ale protože se jedná o závažnou nehodu, tak Vám přinášíme z ní zpravodajství. řidič modrého Peugeotu Partner se při míjení protijedoucího vozidla najel na podmáčenou krajnici, která se s ním začala bořit. Ve snaze o rychlé vyjetí strhl řízení vlevo a následně dostal smyk, během kterého se dostal do protisměru, kde narazil bokem na zábradlí mostu podél kterého se otočil a spadl přední částí do potoka Lužnička. V době nehody cestovali ve vozidle tři osoby, řidič díky aktivaci airbagů utrpěl pouze drobné oděrky v obličeji, spolujezdkyně byla s lehkým zraněním převezena na pozorování do nemocnice. Nejhůře dopadl spolujezdec na zadním sedadle, který utrpěl těžká zranění a ve vážném stavu byl umístěn na jednotku intenzivní péče. Vzhledem k těžkému zranění byl řidič na místě vyšetřován pracovníky kriminální služby a vyšetřování. Vozidlo bylo vyproštěno pomocí jeřábu Tatra 815 AV 14.