06.01.2007 – Rumburk, bazén – novoroční cachtání

07.01.2007, 13:00 Novinky

Jako každý rok se první víkend Nového roku sešli zástupci všech mládežnických kolektivů v Rumburském bazénu…

Více než 150 dětí z 11 družstev ze Šluknovského výběžku z obou stran hranic se sešlo na 9. ročníku her bez hranic. Družstva z Rumburku, Varnsdorfu, Krásné Lípy, Velkého Šenova, Horního Podluží, Království, Šluknova, Jiříkova, Seifhennersdorfu, Gross Postwitz a Hochkirchu soutěžili v celkem šesti disciplínách mezi kterými byla plavba na desce, lovení vodníka (potápěče), převážení svého vedoucího na duši, plavání v duši a na duši. Součástí akce byl i přechod pontonového mostu z pneumatik, ukázka činnosti potápěčů s tím, že si to v malé hloubce mohli zkusit i zájemci z řad vedoucích i dětí a hlavně celodopolední cachtání a dovádění. Poprvé nás také navštívil vládce moří Neptun, který pasoval jednoho člena z každého družstva do svého cechu. Při závěrečném nástupu byla zvolena Miss bazénu, kterou se stala Anička Ulrychová z družstva Varnsdorfu. Ta získala šerpu, dort a cenu sponzora, kterou je poukaz do solária a do kosmetického salonu pana Oberreitera (který se akce zúčastnil i jako člen potápěčského týmu). Nejmenší účastnice akce, 4letá Barborka Suchardová, rovněž z Varnsdorfu dostala na upomínku bonboniéru. Všechna družstva pak získala tradiční výborný dort a diplom za účast na hrátkách. I když se jednotlivé disciplíny bodují a děti mezi sebou urputně zápasí o výsledky, ceny se v těchto akcích nerozdávají, neboť vítězem je každý, kdo se zúčastnil. Na samotný závěr rozdal okresní velitel mládeže Walter Heene novým vedoucím mládeže na základě úspěšně složených zkoušek oprávnění pro jejich činnost. Tímto vedoucím se ve Varnsdorfu stává i Honza Přerovský. Nezbývá než poděkovat pořadatelům a těšit se na další rok a další akce. První z nich jsou hrátky na ledě, na kterých se setkají všechna družstva koncem března u nás na stadiounu a Hry bez hranic v Seifhennersdorfu v květnu.