27.09.2006 – Studánka, požár ruiny domu

02.10.2006, 00:26 Požáry

Středa 27. září byla po dlouhé době poznamenána hned dvěmi výjezdy…

První byl na Studánku, kde hořela kupka sena zapálená v ruinách zbořeného domu. Jednotka HZS, která se dostavila na místo měla nedostatek vody na hašení, tak na místo vyrazila ještě jednotka SDH s vozidlem Tatra 813 CAS32. Nehoukalo se, jelikož kluci byli v hasičárně a vyjíždělo se pouze ve čtyřech.

Z místa události jsme se za pomoci výstražného zařízení vrátili zpět na základnu na další výjezd. Jednalo se o únik neznámé látky do řeky Mandavy. V hasičárně jsme provedli výměnu techniky a vyjížděli ve stejném složení s vozidlem DA12 Avia s přívěsem na likvidaci ropných havárií. Pod mostem na Mostecké ulici byla instalována pod dozorem vedoucího odboru životního prostředí Ing. Brzáka norná stěna a poté se jednotka vrátila zpět na základnu. Opět byla vyměněna vozidla, Tatra odjela doplnit vodu a teprve potom byla jednotka opět připravená na další výjezd, který ne sebe nenechal dlouho čekat.