11 den tábora – jedenáctá reportáž z letní akce

16.08.2006, 07:00 Novinky

Dnes jsme absolvovali 4. celodenní výlet, již podruhé do Kutné Hory.


Tentokrát jsem vystoupili později, ve stanici Kutná Hora – Sedlec, a navštívili jsme hřbitovní kapli při cisterciáckém klášteru, která je proslavená svou kostnicí. Suterénní kaple je poněkud pochmurná, ale jistě unikátní, se svými ozdobami, lustry a svícny stvořenými z kostí asi 40 000 zemřelých. Dostalo se nám odborného výkladu, a že návšteva na děti neměla negativní dopad, se ukázalo hned v nedaleké cukrárně, kde jsme si ověřili, že chuť k mlsání rozhodně neztratily.

Pak jsme se krátce přesunuli asi o 500 m a absolvovali jsme domluvenou exkurzi do hasičské stanice v Kutné Hoře. Hasiči nás přijali velmi mile, měli již připraveny ukázky chemického i vyprošťovacího materiálu, předvedli nám auta i operační středisko, které je už bohužel mimo provoz. Po prohlídce nás čekala delší a trochu únavná pěší cesta do centra města (hasičárna je na okraji města), ale zvládli jsme ji dobře a ve dvě hodiny jsme již byli na
hlavním náměstí starého města, kde jsme si dali rozchod a jednotlivě jsme se seznamovali s velmi pěkným a zachovalým centrem starého hornického města.

Po čtvrté hodině jsme již pochodovali na nádraží a vláčkem zpátky do
Zbraslavic. Jen ostřílený frontový voják Ota se čtyřmi věrnými kumpány (a kumpánkami) tentokrát vystoupil o stanici dříve a velmi nás překvapil tím, že nejen do tábora došel, ale dokonce tam byl o 10 minut dříve než ostatní
(jenže neměl klíče :-)).

Myslíte si, že děti po večeři padly únavou?? Obrázek čtyř čarodějnic, které soutěžily o titul „Miss hrůza“ vás přesvědčí o opaku stejně, jako snímky ze soutěže ve skákání se švihadlem…