30.06.2011 – Výcvik hasičů za nemocnicí

30.06.2011, 20:11 Cvičení a výcviky

Pravidelné čtvrteční cvičení naše jednotka tentokrát trávila v prostoru hřiště za nemocnicí ve Varnsdorfu.

Na místo jsme vyjeli v počtu 1+4 s vozidlem CAS 24 Terrno a 1+1 DA Fiat Ducato. Před zahájením výcviku byli hasiči teoreticky přezkoušeni z laické kontroly dýchacího přístroje VDP Pluto a obecně seznámeni s přístupem k hořícím kontejnerům, košům a hořlavým nádobám s vysokotlakým proudem.

Mezitím, co se dvě skupiny hasičů převlékaly do dýchacích přístrojů a zásahových oděvů, připravili jsme simulovaný požár odpadkového koše. Každý z hasičů si vyzkoušel a zopakoval zacházení s vysokotlakou proudnicí. Prioritním cílem výcviku však bylo cyklické použití dýchacího přístroje – ten totiž musí hasič každé 3 měsíce použít.

Přerovský Jan
velitel družstva

[googleMap]map[/googleMap]