7 den tábora – sedmá reportáž z letní akce

09.08.2006, 07:00

Dnešek proběhl ve znamení deště a loučení.

Dopoledne jsme vyhodnotilipožární soutěže, sportovní olympiádu i noční stezku, absolvovanou včera ve vydatném dešti. Rozdali jsme pamětní listy a diplomy a s velkou radostí jsme konstatovali, že spolupráce a porozumění mezi dětmi (i vedoucími) z obou zemí je možné a oboustranně přijatelné. I když už včera naše děti byli smutné z toho, že kamarádi odjedou, opravdové loučení se neobešlo bez dojemných scén i slzí. Na poslední skupinovou fotografii nám ještě po dvou dnech dokonce vyšlo slunce.

Odpoledne se znovu zatáhlo a nakonec jsme museli celé odpoledne i večer strávit v domě volnou zábavou, hrami i lenošením. Vedoucí ovšem úplně nezaháleli, protože bylo nutno připravovat další program pro českou polovinu tábora. Provedli jsme mezi všemi dětmi anketu na téma „Co bych chtěl ještě na táboře dělat“ a zjistili jsme, že velká většina dětských přání je rozumná a mnohé jsou i bez problémů realizovatelné. Máme už naplánovány dva
celodenní výlety, při nichž se podíváme jednou do českého Šternberka a pak ještě jednou do Kutné Hory.