Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

5 den tábora – pátá reportáž z letní akce

Tábor

Dnešní den nám způsobil vrásky hlavně včera, kdy jsme marně vymýšleli nějaký náhradní program pro případ trvalého deště.

Po delší debatě jsme moudře rozhodli, že ráno bude moudřejší večera – a bylo. Probudili jsme se z
chladné noci do sychravého zataženého rána, ale bohudík nepršelo. Rozhodli jsme se, že výlet bude a v 9:15 vyrazili na vlak do Týniště. Odtud jsme se
pěšky přesunuli asi 2 km ke zřícenině hradu Sion, kde už čekali naši vedoucí s auty a připravili několik her. Družstva, která zrovna nejezdila na lyžích (pro 5 osob), nevrhala létající talíře ani obroučky a nezápolila s kuličkou v bludišti, si prohlédla zbytky zříceniny hradu Jana Roháče z Dubé, na které byl v roce 1437 zajat, a následně v Praze popraven.

Po obědě z přivezených balíčků jsme se vydali v desetiminutových odstupech po družstvech směrem na jih, k táboru. Každé družstvo bylo vybaveno mapou s označenou trasou k Pastvickému rybníku, kde byla další zastávka. Cesta byla dlouhá asi 6 km a vedla převážně lesem. Když jsme se nakonec u rybníka sešli
(při plánování se v něm mělo koupat!), vyplnili děti další náročné úkoly (přechod čokoládovým mořem, chůze s míčem bez jeho držení, vázání obřího uzlu) a snědly svačinu. Pak jsme se ve dvou skupinách vydali na druhou část pochodu, opět po lesních cestách, a asi po 5 km jsme se těsně před šestou hodinou vrátili do tábora, kde na nás už v jídelně čekaly špagety.

Děti byly trochu provlhlé (několikrát za den spíše mrholilo než pršelo, ale hlavně cesty byly dost mokré), snad i mírně unavené, ale po večeři a
převlečení to na nich už rozhodně vidět nebylo. A tak můžeme dnešní výlet jednoznačně považovat za úspěšný.


06.08.2006, 07:00 | Sucharda Jiří