Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

4 den tábora – čtvrtá reportáž z letní akce

Tábor

Dnešní den byl trochu odpočinkový. Nejen, že jsme byli znavení včerejším výletem, ale také náhlá změna počasí nás trochu zaskočila.

Konečně totiž přišly na řadu nácviky hasičských disciplín, a současně se – s vydatným ochlazením – spustil dost vytrvalý déšť. Prvním překvapením ovšem nebylo počasí, ale složení jednotlivých družstev – podle věku účastníků je namíchal počítač bez ohledu na národnost nebo příslušnost k hasičskému sboru. Hlavním cílem našich mezinárodních táborů je totiž naučit děti vzájemné spolupráci a komunikaci. A tak se ve smíšených
družstvech učily české děti německou požární štafetu a naopak německé děti českou. Po počátečních rozpacích to byla radost pohledět.
Jako už před dvěma dny, i dnes vyrazili průzkumníci na trasu plánovaného celodenního výletu. Hrad Sion jsme málem minuli, částečně i díky nejasnému turistickému značení, rybník k eventuelnímu koupání (což je dost optimistický předpoklad) jsme našli, ale velmi nepříznivá předpověï počasí nás bohužel zaskočila. Večerní program byl veselý pro děti, ale vedoucí si těžce lámali hlavu s přípravou mokrého programu. Ráno snad bude chytřejší…


05.08.2006, 08:00 | Sucharda Jiří