Dnes začal další ročník mezinárodního tábora

31.07.2006, 22:30 Novinky

Tak konečně odstartoval letošní – v pořadí již devátý – letní hasičský tábor. Letos v poněkud odlehčené sestavě, ale stále mezinárodní: z české
strany děti z Rumburku, Vilémova a Království, z německé strany jako vždy mladí hasiči z Seifhennersdorfu, Grosspostwitz a Hochkirchu.

Odjezd v horkém pondělním dopolední od hasičárny v Rumburku, v koloně autobusu (letos pro změnu žlutý Quick Bus), tří německých mikrobusů a tří osobních vozů jsme zamířili do vnitrozemí, kde jsme byli očekáváni v nové
hasičárně v české Lípě. Nově postavená budova byla dána do provozu před dvěma lety a prohlédli jsme ji opravdu důkladně. Viděli jsme jednotlivé
výjezdové automobily, další požární techniku, ale také ubikace, centrální dispečink i lezeckou věž.

Po prohlídce českolipské hasičárny jsme pokračovali do Mladé Boleslavi, kde jsme byli objednáni na prohlídku podnikového muzea Škoda Auto. Příjemná průvodkyně dětem přiblížila celou řadu výrobků od bicyklů Laurin a Klement až po Škodu Octavii VRC, shlédli jsme také dokumentární filmy.

Po chvili oddechu jsme vyrazili na poslední část cesty – přes Nymburk, Kolín a Kutnou Horu až do Zbraslavic, kde jsme kolem 17. hodiny zakončili cestu přesně 170 km dlouhou. Ubytovali jsme se a po večeři – kdy nás konečně překvapil krátký deštík – jsme se seznamovali s táborem.

MUDr. Ivan Sucharda