27.07.2006 Varnsdorf – utonulý mladík

28.07.2006, 08:52

Dnes se mi po několika dnech strávených v Národním parku podařilo z práce odejít o trochu dřív, abych se mohl alespoň chvilku věnovat rodině…

ve 14.14 hod. se však znovu rozezněly městem sirény a během jízdy do hasičárny už mi operační důstojník sděloval důvod poplachu – utonulá osoba v rekreakčním rybníku Mašíňák. Na místo vyjížděla jednotka s vozidly Avia a Favorit se členy jednotky a dvoučlenou potápěčskou skupinou ve složení Sucharda, Kňourek. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o 16ti letého romského mladíka, který se snažil rybník přeplavat. Do doby příjezdu výjezdové skupiny PčR z Ústí nad Labem byl proveden první ponor, po příjezdu potápěčů PčR byla provedena čtyřčlenná potápěčská rojnice o šířce cca 5 metrů, která při druhém zanoření nalezla ve vzdálenosti cca 15 metrů od břehu v hloubce 3 metrů bezvládné tělo. Vzhledem k tomu, že na místě již v době příjezdu zkolabovali oba rodiče utonulého (kteří jeho utonutí osobně viděli) a srocovali se zde kamarádi a příbuzní oběti, bylo tělo ve vodě převezeno na jiné místo, kde bylo vyloveno a odvezeno pohřební službou. Akce proběhla velmi rychle a byla i potápěči PčR hodnocena velmi kladně, vhledem k tomu, že většinou se tělo hledá několik hodin i dnů. Důvodem utonutí bylo pravděpodobně přecenění svých sil, k jeho vyčerpání přispělo i to, že mladík plaval ve sportovních botách. Přesnou příčinu upřesní soudní pitva.