16.06.2006 – den rodičů, dětí a přátel školy Východní

04.07.2006, 07:00 Novinky

Sdružení rodičů a přátel školy jsme byli pozváni na závěrečnou školní besídku a zároveň požádáni o malou ukázku…

Na místo jsme přijeli s Tatrou 813 CAS32 a také s žebříkem IFA AZ 30 a vystřídali jsme posádku záchranky, která dětem i rodičům předváděla základy první pomoci a vybavení zásahového vozidla. Po našem příjezdu (po dohodě od školy s houkačkou) jsme ustavili žebřík a postavili ho na maximální výšku. Zároveň jsme zapojili dvě hadice „C“ s dvěmi proudnicemi do rohu zahrady a nechali děti stříkat (nejdřív jen tak a posléze zejména po sobě :-)), pak jsme na místo děla umístili rotační kropičku na zalévání zeleniny a nechali děti „vyřádit“ až do sytosti. Jelikož začalo drobně pršet a přiblížila se bouřka, raději jsme žebřík složili a také jsme vyměnili naše kropení za přirozené. Až na drobnou přepršku se odpoledne velmi vydařilo a máme dobrý pocit, že jsme k tomu mohli přispět.