Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

27. 5. 2006 – Scheber, odtah NA po kuriozní nehodě

Přímo z dětského dne v Rumburku jsme přejížděli na technickou událost na kopci Scheber…

Z Varnsdorfu vyjížděla CAS32 T813 na provedení odtahu vozidla, my jsme přejížděli rovnou na Scheber a počkali jsme tam na ní. Na místě již od rána zasahovala místní jednotka z Dolního Podluží a byla zde také jednotka HZS Varnsdorf. Po příjezdu jsme vzali auto s návěsem se zbytkem nákladu na lano a vytáhli jej na parkoviště na kopci, kde se otočil a začal přerovnávat posunuté přepravky. Příčina nehody byl kuriozní, maïarský řidič převážel z německých jatek domů náklad jater a bůčku na výrobu čabajských klobás, v kopci při přeřazování prořadil a s malou zařazenou rychlosti poskočil tak, že se vzadu otevřela nákladová vrata a po hladké podlaze se rozjely plastové palety s přepravkami. Za vozidlem naštěstí v tu chvíli nikdo nejel a tak skončilo cca 10 tun nákladu na vozovce a zbytek nákladu v zadní části vozidla. Tím došlo k odlehčení zadní nápravy tahače a tak jsme ho na kopec museli vytáhnout my.


15.06.2006, 12:00 | Kmochy