23.03.2011 – Požár trávy na „Kurťáku“

23.03.2011, 17:20 Požáry

23.03. 14:43:20 POZAR, LESNI, POLNI POROST, TRAVA, I.st. Decin, Varnsdorf, u sportovniho stadionu, horici pole.

Ve středečních odpoledních hodinách vyjela JSDH Varnsdorf na požár suché trávy. Poplachová SMS byla velice obecná, neobsahovala ulici ani číslo popisné, proto hasiči vyrazili odhadem směrem ke sportovnímu stadionu „v Kotlině“.

Po vizuálním průzkumu byl zjištěn požár v ulici Štefánikova, hořela tráva na ploše přibližně 50 x 50 metrů. Po příjezdu prvního vozidla JSDH CAS 24 Terrno si družstvo připravilo útočný proud „C“ a zahájila hasební práce společně s jednotkou HZS ÚK s CAS 20 MAN, která z důvodu malého množství vody používala vysokotlak.

Po menších navigačních problémech dorazilo i naše druhé družstvo s CAS 32 Tatra 148. Zdroje vody již byly dostačující. Po předání místa zásahu se vrátila naše jednotka zpět na základnu.

Během zásahu byl opět zjištěn nedostatek v komunikaci mezi KOPIS Ústí nad Labem, proto trval dojezd jednotek na místo události déle. Špatně byla rovněž podána událost hasičům, jelikož sportovišť mámě ve Varnsdorfu více. Celý zásah bez zranění.

Přerovský Jan
velitel družstva

[googleMap]map[/googleMap]