8. 6.2006 – Varnsdorf, požár domu s pečovatelskou službou

08.06.2006, 11:53 Požáry

Jako nechtěný a zcela nežádaný dárek k mým dnešním narozeninám nám přibyl na konto další nepříjemný požár…

V 5:59 hod. byl ohlášen požár Domu s pečovatelskou službou v Lesní ulici. Na místo okamžitě vyjel Hasičský záchranný sbor následovaný Sborem dobrovolných hasičů. Na místě bylo zjištěno, že hoří v přízemí 4 patrové panelové budovy, v kanceláři vedení DPS. Požár byl lokalizován a doutnající sedací souprava byla vynesena před objekt. Na odvětrání objektu byly nasazeny dva přetlakové ventilátory, jeden přímo do kanceláře a druhý zajišťoval odvětrání obytné části. Po odvětrání bylo za asistence vedení DPS zjištěno, že v kanceláři chybí kopírovací stroj značky Canon, stolní lampička a další věci a že požár byl na dvou místech úmyslně zapálen. Naštěstí se však jedno ohnisko nerozhořelo a v malé místnosti se vytvořilo rychle hodně kouře, který zabránil dalšímu hoření a šíření požáru. Škoda na majetku je cca 100 tis. korun. Během zásahu nebyly žádné osoby zraněny, vzhledem k tomu, že se jedná o Dům s pečovatelskou službou, kde jsou i klienti se zdravotními problémy a sníženou pohyblivostí, šetří policie případ jako obecné ohrožení. Fotografie budou doplněny během poledních hodin.