27. 5. 2006 – Hasičský den Rumburk, 3. část

08.06.2006, 07:00 Cvičení a výcviky

V posledním článku Vás seznámíme se závěrečnými ukázkami hasičského dne v Rumburku. Vzhledem k přízni počasí se podařilo připravované akce dokončit všechny…

Ve čtvrt na dvanáct byl na místě ukázek hasicích přístrojů zapálen domeček a zanedlouho se na náměstí vřítila cisterna s dětským družstvem. Ráz na ráz, průzkum, příprava útoku a vlastní požární útok předvedly děti s naprostou bravurou. Jen ak tak, že jim stačil jejich trenér a strojník Otta Zeisel. Po této ukázce se připravoval zlatý hřeb a vyvrcholení dopoledních ukázek – zásah na hořící automobil. Model Škoda 120 dodal jeden z hasičů a tak jsme mohli vidět od začátku, jak rychle se požár šíří v případě nehody nebo úmyslného zapálení. Z bezpečnostních důvodů byly vypuštěny pneumatiky (možná exploze), vypuštěna a vodou naplněna palivová nádrž. Na uhašení plně rozhořelého vozidla bylo použit požární útok z CAS 24 Tatra Terrno s vysokotlakou proudnicí Akron. Až tady jsme ocenili výběr této proudnicce v novém vozidle a její přednosti. Bez pěny a dalších příměsí „mizel“ požár doslova před očima. Touto ukázkou skončil dopolední Feuerwehrtag rumburských hasičů a tak jsme kromě trvalého občerstvení mohli pozvat diváky na odpolední dětský den u hasičárny a popřát všem dobrou chuť k sobotnímu obědu. Množství diváků, zejména dětských, rumburské hasiče neustále přesvědčuje, že pravidelný hasičský den je každoročně správnou volbou.