23. 5. 2006 – Jiřetín pod Jedlovou, požár chalupy

27.05.2006, 19:00 Požáry

Mám já to kamarády, nastraží fotky, nastraží čas zveřejnění a text zase nechají na mě :-), tak jdeme nato…

Naše jednotka byla ve 22:57 hodin operačním střediskem povolána na požár chalupy v Jiřetíně pod Jedlovou v místní části Rozhled. Na požár jsme vyjížděli s vozidly CAS32 T813 (1+4) a vozidlem DA12 Avia (1+1) se zásobou dýchací techniky. Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že na místě již zasahuje jednotka HZS Varnsdorf a požár je ve třetí fázi hoření. Naše jednotka (i vyšetřovatel) nejdříve vjela do špatné ulice, ze které jsme museli dost komplikovaně couvat. Mezitím na místo dorazily jednotky SDH Horní a Dolní Podluží, které dodaly vodu. Naše cisterna byla napojena na doplňování vody a poté prováděla dálkovou kyvadlovou dopravu vody, zbytek jednotky zasahoval na místě požáru, kde byly nejprve za pomoci ruční sekerky uvolněny výplně oken v přízemí, poté se jednotka přesunula do zadní části objektu. V přístavbě bylo přes okno vidět několik kanistrů, proto bylo za pomoci jednoho z útočných proudů provedeno jejich ochlazování. Jakmile to bylo možné, bylo provedeno otevření zadních dveří do přístavby a následně vynesení třech kanistrů do poloviny naplněných hořlavou látkou a dvou tlakových lahví 10 kg PB v dýchací technice. Obě byly prázdné a vyhořelé, jedna z nich měla roztavený a chybějící uzávěr, druhá měla uzávěr poškozený žárem. Kanistry a tlakové láhve byly mimo objekt ochlazovány až do úplného vychladnutí, poté si je odvezla Policie české republiky na expertizu. Po likvidaci požáru bylo místo požáru předáno jednotce SDH Horní Podluží. Při odjezdu na základnu byla zjištěna závada na spojce vozidla CAS32 T 813, která však nebránila odjezdu techniky na základnu, kde byla závada odstraněna. Vzhledem k tomu, že zásah byl veden v nočních hodinách a v místě kde není veřejné osvětlení, došlo během zásahu k poškozením dvou plotových polí vozidlem CAS25K Liaz101 SDH Dolní Podluží, škoda bude uhrazena z povinného ručení vozidla. Zásah byl ukončen v půl třetí ráno.