4. 3.2006 – Varnsdorf, kácení aleje

01.04.2006, 08:00 Novinky

Na základě rozhodnutí policie, správce komunikace a životního prostředí bylo rozhodnuto o odstranění prvních 14 ks stromů-jasanů v aleji na Studánku podél silnice 2/265…

Téměř každý strom v této aleji nese stopy po dopravní nehodě, každý druhý také „zdobí“ křížky po těch nejtěžších. Vzhledem k jejich místy jen 12 cm vzdálenosti od vozovky musí z bezpečnostních důvodů podstatná část stromů silnici dopravě ustoupit. Jelikož většina členů JSDH topí nebo si přitápí dřevem, uvítali jsme možnost si nadělat dřevo na další sezónu. Brigády trvaly téměř celý březen, zbývá pokácet cca 4-5 stromů, ale rozmary počasí (sníh a následná obleva nám plány překazily). Musíme tak využít prodloužený termín pokácení do 15.dubna, to už snad počasí zase dovolí.