Dotace na nákup nového vozidla

06.03.2006, 11:43 Technika

Ve středu minulého týdne nám konečně dorazil toužebně očekávaný dopis s hlavičkou MV Gř HZS čR…

V dopise nám bylo oznámeno, že naše město patří mezi úspěšné zájemce o dotaci na nákup nového požárního vozidla v rámci navýšení dotace na rok 2006. O den později tedy ve čtvrtek byl ZM schválen rozpočet města na rok 2006 ve kterém byla schválena spoluúčast města na rok 2006 ve výši 4 mil. Kč. Tímto chceme jak MV čR, tak i městským zastupitelům poděkovat za jejich rozhodnutí a budeme Vás i nadále seznamovat s dalšími kroky vedoucími k nákupu nového vozidla.

Jen pro ilustraci, město Varnsdorf koupilo svým hasičům zásahové vozidlo naposledy v roce 1967 a byl to „kropičák“ o objemu 7.000 litrů vody s přestavěným čerpadlem z 1600 l/min. na 2500 l/min. a přidělanou lištou a vzadu otočnou proudnicí (dělem).

V našem kraji dotaci tedy obdržely následující sbory:

Kadaň – cisternová stříkačka – 2 mil. Kč
Varnsdorf – cisternová stříkačka – 2 mil. Kč
Děčín – dopravní vozidlo – 800 tis. Kč
Jílové – dopravní vozidlo – 800 tis. Kč