10. 1.2006 – Varnsdorf, nehoda Policie čR

26.01.2006, 08:00 Nehody

I přes počáteční informační embargo Vás seznámíme s poněkud kuriozní nehodou.

Vzhledem k tomu, že úvodní fotografie již během prvního dne obletěla po internetu půl republiky, není již co tajit. Dvoučlenná hlídka obvodního oddělení PčR ve Varnsdorfu vyjela dne 10.ledna 2006 k běžným úkolům, jedním z nich bylo provést místní šetření v ulici Žižkova. Vzhledem k tomu, že se jedná o místní část ulice, která je slepá a končí můstkem pro pěší přes řeku Mandavu, podcenila hlídka údržbu vozovky a nepřizpůsobila jízdu stavu a povaze namrzlé vozovky. Při pokusu o zastavení došlo ke smyku, který skončil proražením zábradlí přední částí vozidla. Poté se vozidlo zastavilo a pomalu se převážilo a spadlo z navigace o koryta řeky. Během nehody nedošlo ke zranění posádky, škoda na vozidle není vysoká (po vytažení došlo k nastartování vozidla – vozidlo odjelo z místa nehody po vlastní ose).