13.12. 2005 – Varnsdorf, únik nafty

29.12.2005, 08:00 Kapaliny

I zdánlivě nevinné otáčení vozidla může skrývat velké nebezpečí…

o tom se přesvědčil i řidič soupravy s přívěsem jedné velké firmy (slíbili jsme majiteli, že firmu i místo nehody nebudeme zveřejnovat což respektujeme) když se obracel na dvoře skladu. Najel přitom na zpevněný povrch – panely v mezikolejovém prostoru. Přední otáčející se kolo však způsobilo přenesení těžiště panelu a ten se následně na druhé straně zvedl. Zvednutá část panelu se zaklínila za přední kolo a než řidič stačil zareagovat a zastavit tak způsobila deformaci a proražení hliníkové palivové nádrže a utržení vzduchojemů včetně potrubí. Vozidlo se tak stalo nejen nepojízdné, ale vylitých 600 litrů nafty způsobilo ekologický problém. Jedinným štěstím v tomto případě bylo, že při stavbě poměrně nového skladového areálu byl majitel předvídavý a součástí areálu vytvořil i jímku Lapolu s dostatečnou kapacitou, takže veškeré uniklé provozní hmoty se dostaly pouze sem.