13. – 14.12. 2005 – dovoz kabiny na Tatru

27.12.2005, 08:00 Technika

Na našeho dalšího miláčka (stavěnou odtahovou verzi Tatry 813) jsme sháněli kabinu.

Tu jsme nakonec sehnali až v Novém Jičíně. Mezitím jsme sehnali ve Valašské Meziříčí na Tatru ve vojenském výprodeji i pneumatiky. Naplánovali jsme si tedy s Milanem Fialou dvoudenní cestu a vyrazili. Ve tři ráno už jsme byli na cestě a za chvíli už se vraceli zpátky, neboť jeden z místních kamionů si prorazil nádrž a „vypustil“ 600 litrů nafty do kolejiště. Po zajištění místa nehody jsme pokračovali v cestě a to až do Valašského Meziříčí, kde jsme vybrali 6 zánovních pneumatik 15-21 a nějaké drobnosti a pokračovali s nimi do 16 km vzdáleného Nového Jičína. Tam jsme složili pneumatiky a místo nich naložili novou vojenskou dvojkabinu Tatra 813. S ní jsme se přesunuli do Poličky, kde jsme v hotelu THT přespali a hned po ránu jednali o technických podrobnostech přestavby Tatry 148, kterou jsme do Poličky odvezli dva týdny předtím. Pak jsme pokračovali v cestě, jen jsme se ještě zastavili v Ostroměři u Hradce Králové, kde jsme dokoupili další náhradní díly na obě Tatry. Odpoledne jsme šťastně dorazili domů a vrátili půjčený přepravník. Pneumatiky z Nového Jičína a další zakoupené náhradní díly pak během ledna dovezou naši kamarádi z místní dopravní a spediční firmy.