18.12.2005 – Vánoční trhy

25.12.2005, 12:00 Město

Poté, co jsme se aktivně brigádní činností podíleli na likvidaci původní vietnamské tržnice v centru města, samozřejmě jsme se podíleli na průběhu tradičních Vánočních trhů.

Hned ráno jsme zajistili nádrž a vodu pro prodej kaprů, poté postavili a zajistili naše nafukovací postavičky – sobíka a sněhuláka a společně s reprodukovanou hudbou je zajistili energií z malé centrály Honda. Poté jsme zatopili v „guláškanónu“ (polní kuchyni) a dali vařit voňavý čajík a jali se zásobovat nakupující první pomocí ve formě čaje, voňavého punče a gročku. Byl o něj takový zájem, že ho zmizlo více než 25 litrů. Počasí bylo mrazivé, sněhu bylo dost a pro nakupující bylo připraveno poslední překvapení toho dne, po dlouhé době rozsvícený vánoční stromeček ve městě. Nedělní dopoledne se tedy opravdu vánočně vydařilo.