16.12.2005 – Varnsdorf, požár činžovního domu

20.12.2005, 16:01 Požáry

Ze čtvrtka na pátek se po druhé hodině ranní rozezněly městem sirény…

které oznamovaly další požární poplach. Tentokrát se jednalo o činžovní dům na Národní ulici těsně pod marketem Penny. Na žádost OPIS vyjela jednotka JSDH s CAS 32 T 813 8×8 (1+4), VEA 1 Opel (1) s přetlakovým ventilátorem. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár elektrického rozvaděče pod schodištěm do prvního nadzemního podlaží. V době příjezdu byla na místě zásahu již jednotka HZS, která se snažila lokalizovat požár a dostat se za pomocí dýchací techniky do prvního patra, kde byli uvězněni nájemníci. Jednotka SDH nasadila do vstupní části – vchodu – přetlakový ventilátor, další členové jednotky odpojili pomocí „žehličky“ přívod elektrické energie (vyjmuli nožové pojistky) a za pomoci nastavovacího Al žebříku uklidňovali v okně nájemníky s tím, že pokud by se jednotka HZS včas nedostala do bytu, byla by provedena evakuace obyvatel s malými dětmi po tomto žebříku. Po lokalizaci požáru se jednotkám podařilo dostat do prvního patra a podkroví, kde otevřeli veškeré okna a vikýře a provedli odvětrání. Po odvětrání schodiště byla za pomoci evakuačních roušek vyvedeni všichni dospělí včetně dětí. Na místo se dostavil vozidlem RZS lékař, který ošetřil 1 dospělou osobu a dvě děti, zároveň i drobnou povrchovou řeznou ránu na dlani levé ruky velitele JSDH Varnsdorf. Po likvidaci požáru za pomoci proudu „C“ a vysokotlakého proudu byl celý objekt prohlédnut a předán majiteli objektu. V 03:44 hod. se jednotka vrátila zpět na základnu.