2.12.2005 – Varnsdorf, požár čerpací stanice

05.12.2005, 08:00 Požáry

Už druhý den za sebou se ozvala ve městě siréna a znělka ohlašující požární poplach…

tentokrát však šlo o velmi závažnou událost – požár benzínové čerpací stanice. V 6:51 hod. vyhlásil okresní operační důstojník poplach pro jednotky HZS a SDH Varnsdorf. Na místo vyrazily CAS 24 T 815, AZ 30 Ifa, CAS 32 T 813, VEA Favorit a Opel. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o plamenné hoření střechy v prostoru nad čerpacími stojany. Byl ustaven AZ 30 a za pomoci ručního hasícího přístroje CO2 byl požár lokalizován. Příslušníky HZS byla rozebrána část doutnající střechy a dohašena CO2. Po likvidaci požáru se obě jednotky vrátily zpět na základnu. Příčinou požáru byl pravděpodobně zkrat na elektrické instalaci – neonovém osvětlení obrysu střešní konstrukce. Zasahující jednotky byly překvapeny složením konstrukce střechy – dřevěné pobití s navařenou lepenkou a oplechováním. Konstrukce je sice lehká, ale velmi hořlavá.