Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

25.11.2005 Jiřetín pod Jedlovou, požár kancelářské budovy

Požáry

Na operační středisko nahlásil soused, který byl na procházce začínající požár střechy na nově zrekonstruované budově kanceláří…

Na místo vyjela jednotka HZS Varnsdorf s CAS 24 T 815, JPO III SDH Varnsdorf s CAS 32 T 813 8×8, obě místní jednotky JPO III SDH Horní a Dolní Podluží (objekt je téměř na rozhraní mezi obcemi) a CAS 25 LIAZ K 101 a CAS 32 T 815 (11.0000 l), DA 12 Avia a JPO II SDH Rumburk s CAS 32 T 815 a žebříkem IFA AZ 30. Prvotní zásah byl veden zvenku budovy 2 proudy „C“ do doby příjezdu AZ 30 na střechu po nastavovacích žebřících, po příjezdu majitele a pracovníků firmy byl zahájen i zásah vnitřkem budovy do podstřešního prostoru. Po uhašení požáru bylo nutné z tohoto prostoru odstranit veškerou tepelnou izolaci, kterou byla skelná vata v papírovém obalu, což komplikovala malá výška prostoru, kde se museli hasiči v dýchací technice plazit až do krajů střechy a ručně vatu vytahat. Během těchto prací vynášeli hasiči a pracovníci firmy z dosahu protékající vody v kanceláři doklady, nábytek a kancelářskou techniku. Po vyčištění prostoru byl objekt předán na dohlídku místní jednotce a majiteli. Díky včasnému nahlášení a rychlému zásahu se požár nerozšířil na celý kancelářský prostor a přilehlé dílny. I proto je odhadovaná škoda 150-200 tisíc korun. Příčinou požáru je odpolední svařování lepenky při opravě střechy a následná chybějící dohlídka dle zákona (8 hodin).


26.11.2005, 08:00 | Sucharda Jiří