25.11.2005 Jiřetín pod Jedlovou, požár kancelářské budovy

26.11.2005, 08:00 Požáry

Na operační středisko nahlásil soused, který byl na procházce začínající požár střechy na nově zrekonstruované budově kanceláří…

Na místo vyjela jednotka HZS Varnsdorf s CAS 24 T 815, JPO III SDH Varnsdorf s CAS 32 T 813 8×8, obě místní jednotky JPO III SDH Horní a Dolní Podluží (objekt je téměř na rozhraní mezi obcemi) a CAS 25 LIAZ K 101 a CAS 32 T 815 (11.0000 l), DA 12 Avia a JPO II SDH Rumburk s CAS 32 T 815 a žebříkem IFA AZ 30. Prvotní zásah byl veden zvenku budovy 2 proudy „C“ do doby příjezdu AZ 30 na střechu po nastavovacích žebřících, po příjezdu majitele a pracovníků firmy byl zahájen i zásah vnitřkem budovy do podstřešního prostoru. Po uhašení požáru bylo nutné z tohoto prostoru odstranit veškerou tepelnou izolaci, kterou byla skelná vata v papírovém obalu, což komplikovala malá výška prostoru, kde se museli hasiči v dýchací technice plazit až do krajů střechy a ručně vatu vytahat. Během těchto prací vynášeli hasiči a pracovníci firmy z dosahu protékající vody v kanceláři doklady, nábytek a kancelářskou techniku. Po vyčištění prostoru byl objekt předán na dohlídku místní jednotce a majiteli. Díky včasnému nahlášení a rychlému zásahu se požár nerozšířil na celý kancelářský prostor a přilehlé dílny. I proto je odhadovaná škoda 150-200 tisíc korun. Příčinou požáru je odpolední svařování lepenky při opravě střechy a následná chybějící dohlídka dle zákona (8 hodin).