16.11.2005 – Varnsdorf požár včelína

17.11.2005, 08:00 Požáry

Ve středu večer, před státním svátkem, jsem trávil čas asistenční požární hlídkou v našem divadle. Během druhé části hry v hlavní roli s Jiřinou Jiráskovou…

mi zavoval kamarád, že při kuřácké pauze při důležitém fotbalovém utkání (čRxNorsko) vidí z balkónu panelového domu v dálce velký požár. Jelikož je šikula a ve městě se vyzná, popsal směr a cestu tak dobře, že byla hračka místo najít. Z parkoviště jsme na místo vyjížděli společně s hlídkou MP, která právě kontrolovala zaparkované vozidla. Cestou jsem přes operačního důstojníka vyhlašoval poplach pro jednotku HZS a SDH Varnsdorf. Při příjezdu na místo byl požár domnělé chaty již ve třetí fázi požáru a zjistili jsme, že se jedná o požár včelína. Na cestě však již byly další posilové jednotky SDH Horní a Dolní Podluží. Na místě zasahovala CAS 24 Tatra 815 HZS a Tatra 813 8×8 JSDH Varnsdorf. Ostatní dvě jednotky se po příjezdu a zahlášení vrátily zpět na základnu. V době likvidace požáru se na místo požáru dostavil smutný majitel včelína.