30.07.2005 – Vichřice a bouřka, Varnsdorf

31.07.2005, 20:59 Živly

Po půlnoci se Varnsdorfem přehnala silná bouřka doprovázená prudkým větrem dosahujícím síly vichřice…

Již v době příchodu bouřky jsem byl informován hasiči z okolí na velké polomy způsobené bouřkou, vzápětí došlo i na pustošení našeho města. První signál přišel z ulice Východní, kde velký strom o průměru okolo metru spadl přes ulici do drátů a způsobil velký ohňostroj. Další byl nahlášen spadlý strom v ulici Mladoboleslavské (II.třída) a způsobil celkovou uzávěru komunikace. Stejná situace nastala vzápětí na ulici čsl. letců u železničního přejezdu (II.třída). Dále spadly větší stromy a větve v ulicích Partyzánů, Bratislavská, Taichmanova, Legií, Mikulíkova, rybníku u Billy a na dalších místech. Práce hasičů na odstraňování této přírodní katastrofy začaly v 00:50 hodin a s přestávkou trvaly až do 13:16 hodin. Rozvodné závody SčE a Technické služby budou mít dostatek práce na několik dní. Město Varnsdorf bylo nakonec postiženo poměrně v malém rozsahu, hasiči v okrese Děčín celkem zasahovali tento den na 84 případech polomů a vývratů (z toho 3x na automobilech, 9x na domech a 25x na el. vedení). Mnoho událostí ve Šluknovském výběžku se řešilo ještě 31.07.2005 odpoledne.