22.07. čtrnáctý den tábora – závěr

24.07.2005, 08:00 Novinky

Tak a tábor je u konce, zbývá vyhodnocení, dobalení, nakládání a odjezd… moment a také poslední táborový výlet!

Po snídani jsme začali nakládat zavazadla do autobusu, Avie a našeho Oplíka, odevzdávali ložní prádlo, uklízeli a předávali chatky. Poté jsme se šli rozloučit a předat diplomy do kuchyně a také údržbáři. Převzali jsme poslední „suchou“ stravu doplněnou a párek (původně plánovaný na večerní táborák) a přešli zpět k autobusu, kde jsme využili chvilku bez deště a udělali společné foto. Pak už jsme jen rozdávali diplomy za účast a drobné propagační předměty. Každé družstvo také obdrželo novou knížku Hasičské automobily 1.díl. Avia s přívěsem s loděmi odjela rovnou do Varnsdorfu a Rumburku, my ostatní s autobusem jsem vyrazili k Liberci, kde jsme absolvovali závěrečnou táborovou akci – prohlídku státního zámku Sychrov. Díky vynikající průvodkyni byly děti vtaženy spoustou otázek do historie a prohlídka je velmi zaujala. Také jsme stihli utratit úplně poslední korunky za drobné dárky domů, nebo za občerstvení. A to už je opravdu poslední TEčKA za naším osmým ročníkem letního hasičského dětského tábora Pařez 2005 :-) a také konec naší 14-ti dílné reportáže.