20.07. Dvanáctý den tábora

22.07.2005, 08:00 Novinky

Protože se nám rychle přiblížil definitivní konec tohoto tábora, vyrazili jsme na poslední velký celodenní výlet…

Autobusem jsme vyjeli na parkoviště pod Troskami a vzápětí už stáli před branou hradu. Po prohlídce hradu, nezbytném focení (tentokráte i s dravci) a střílení z luku, jsme dále pokračovali pěšky na Nebákov. Nemilé bylo naše překvapení, že Nebákovský rybník je vypuštěn a opravuje se, neboť jsme se u něj chtěli občerstvit a odpočinout. Proto jsme oběd trošku opozdili a pokračovali dále. Po obědě jsme pokračovali údolím dále kolem slavných filmových rybníků až zpátky do Borku, kde na nás už čekal autobus. Po cestě na nás čekaly další nástrahy v podobě krásných pravých hřibů, stánků se suvenýry, občerstvením, čerstvým pečivem apod. Autobusem jsme přejeli do Rovenska pod Troskami, kde jsme si prohledli historickou zvonici s obrácenými zvony (za mírný poplatek nám paní průvodkyně zazvonila) a na závěr výletu jsme si dali rozchod na náměstí. Před večeří jsme se autobusem vrátili do tábora. Protože se zhoršilo počasí a začalo pršet, další program venku už se nekonal.