30.05.2010 – Vosy, Karlova, Varnsdorf

30.05.2010, 21:04 Hmyz

30.05. 18:02:06 TECHNICKA POMOC, ODSTRANENI NEBEZPECNYCH STAVU, I.st. Decin, Varnsdorf, Karlova, u skoly nad hlavnim vchodem je roj vcel, cca v 10 m.

Jednotka profesionálních hasičů HZS ÚK vyjela na likvidaci včelího roje na ZŠ Karlova. Zneškodnění roje však nemohlo být provedeno jednotkou profesionálních hasičů z důvodu chybějícího „hmyzího vysavače“. Jelikož jako jednotka dobrovolných hasičů vysavač vlastníme, byli jsme povoláni SMS zprávou bez spuštění sirén.

Na místo vyjela Tatra Terrno CAS-24 (1+3) a DA Fiat Ducato (1+1). V době příjezdu naší jednotky již byla na místě připravena výšková technika AZ-30 IFA. Plnou výstroj hasiče jsme doplnili včelařskou kuklou pro maximální bezpečnost, speciálním sprejem a vysavačem na hmyz. Roj byl jako vždy z důvodu nařízení hygienické služby zlikvidován a místo bylo předáno školníkovi. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

Přerovský Jan
velitel družstva

[googleMap]map[/googleMap]