Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

14.07. Šestý den tábora

Tábor

Šestý den byl pro všechny velmi náročný, vydali jsme se totiž na celodenní pěší výlet…

Ráno jsme vstali už ve čtvrt na sedm, následovala rychlá ranní hygiena, úklid chatek, balení nezbytných batůžků, ve čvrt na osm nástup na snídani a ve tři čtvrtě na osm jsme vyrazili z tábora po červené směr nádraží Libuň. Tam jsme naskočili na osobní vláček do Turnova. V Turnově jsme díky výluce vystoupili na zastávce a pokračovali pěšky do hasičárny. Po prohlídce hasičárny jsme se vydali podél vody a přes koleje k zámku Hrubý Rohozec, kde jsme se v parku najedli. Před prohlídkou jsme se rozdělili na dvě skupiny, v první byli menší děti, v druhé ty větší. V této sestavě jsme pak už zůstali téměř celý den. Cestou ze zámku jsme prošli přes město, zpátky kolem nádraží až na rozhlednu za městem. Tato cesta byla asi nejtěžší, neboť byla stále dost do kopce a sluníčko si nás vychutnalo. Proto jsme v průběhu zařadili jednu „nanukovo-pitnou“ přestávku u Plusu a druhou „hranolko-nanukovo-pitnou“ pod rozhlednou. Další cesta na hrad Valdštejn už byla příjemná neboť cesta vede po vrstevnici. Na hradě Valdštejn už na nás čekal kouzelník, pan průvodce, individuální prohlídka a nakonec i vystoupení šermířů. Následoval přesun na zámek Hrubá Skála a po malé přestávce i předposlední část pochodu – seběhnutí k vláčku. Jeli jsme zase do Libuně, odtud jiným vláčkem do Hrdoňovic a poslední 2 kilometry do tábora. Do kuchyně na pozdní večeři jsme dorazili až po osmé hodině. Po večeři jsme se ještě rychle ošplouchli v bazénu a zalehli do postýlek.

Vždyť jak je vidět na záznamu z GPS, měli jsme v nohách téměř 24 kilometrů!


18.07.2005, 08:00 | Sucharda Jiří