12.07. čtvrtý den tábora

15.07.2005, 08:00 Novinky

Tento den byl zasvěcen prvnímu „pořádnému“ polodennímu výletu… Večer pak zase prvnímu táboráku s buřtíky.

Neztráceli jsme po ránu čas, pobalili nezbytné zásoby pití, zkontrolovali dětičkám oblečení a hlavně obutí a vyrazili. První část výletu ubíhala v poklidném tempu, po prvním výstupu na vyhlídku za pokladnami Prachovských skal však nastala u většiny účastníků krize. Nebylo to tak strašné, ale kyslíkový dluh způsobený věčným ježděním v autě, celoročním lenošením, sezením u počítače a televize se probudilo u většiny bez rozdílu věku. Další část výletu už byla lepší, neboť jsme si pomalu zvykali na zátěž. Odpoledne jsme opět řádili u vody a připravovali dřevo na večerním táborák. Před setměním jsme zapálili krásně připravenou vatru a pak už jen poseděli, zbaštili připravené buřtíky a zazpívali si při kytaře (Robert a Ivan) a flétně (Lucka a Ivan) staré i nové tramské a znamé písničky. A komu se nechtělo, užil si ještě při sportu trošku pohybu a šel spát.