Když Tatra marodí :-(

06.07.2005, 12:23 Technika

Bohužel stáří a náročná služba vykonává své a tak i my nyní řešíme problém s opravou našeho velkého „mazlíka“

V rámci příprav na mezinárodní cvičení se sousedním Waltersdorfem a Grosschonau jsme připravili Tatru (resp. dokončili vnitřní vybavení). Při odpolední zkoušce se najednou při přeřazení ozvalo lupnutí a Tatru jsme museli do hasičárny odtáhnout traktorem. Při podrobnějším ohledání se potvrdilo naše podezření na prasklou hřídel v přídavné převodovce a tak ze cvičení nebylo nic a nastala práce se sundáním nástavby, umytím podvozku a rozdělením další práce. část členů byla nasazena na opravu cisterny po 10-ti letech a zbytek zůstal pracovat na podvozku. Po několika hodinách byl vadný díl nalazen a nyní na nás čeká ho sehnat a namontovat zpět. Během té doby bude opravena cisterna a také v rámci opravy bude opravena ruční brzda. Tak nám držte palce!