Byly u nás dětičky

27.05.2005, 08:00 Město

I přes plačtivé počasí se přišly v úterý do naší hasičské zbrojnice podívat malé děti z Communia – mateřského centra Rybička.

Jelikož se jednalo o malé děti, zaměřili jsme se zejména na ukázky techniky a výstroje s výzbrojí. Proto jsme začali otevřením všech výjezdových vrat s blikajícími vozidly. Dále jsme předvedli osvětlovací agregát, motorovou pilu, vysavač na hmyz a plovoucí čerpadlo. Protože přestalo pršet šli jsme ven, kde jsme dětem ukázali výsuvný žebřík a výbavu prvovýjezdového auta hasičů HZS včetně ukázek. Po praktické ukázce hasiče v „plné polní“ i s dýchacím přístrojem si děti také sami mohly vyzkoušet výzbroj hasičů (zde samozřejmě vyhrály přilby), nebo si sednout do vystavených aut. Děti i rodiče (zejména maminky) odcházely s mnohými zážitky a novými informacemi.