Hasiči.Varnsdorf.cz

Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky
Vítěz soutěže o nejlepší internetové stránky Sboru dobrovolných hasičů 2004

6. 3.2005 – Studánka, požár domu

Požáry

Po více než půlměsíci bez výjezdu jsme dnes nad ránem vyjížděli k požáru rodinného domku na Studánce…

Cestu komplikoval čerstvý sníh a namrzlá komunikace, krom toho osada Studánka je na velkém kopci vzdáleném 5 km od stanice. Ani samotné vyhlášení nebylo kvůli dlouhodobým problémům se sirénou příliš účinné, první strojník se dostavil až na telefonické zavolání a tak se zdržel i výjezd jednotky. Na štěstí na místě již zasahovala jednotka HZS a z druhé strany kopce vyjížděla ze stejné vzdálenosti i jednotka SDH Rumburk. Požáru domku si téměř na poslední chvíli všimly děti majitele, vracející se nad ránem z diskotéky. Prvním dvěma jednotkám se podařilo požár rychle lokalizovat, naše jednotka se zapojila do střídání hasičů a rozebírání konstrukcí. Příčinou požáru byl charakteristický místní stavební prvek – zazděný trám přístavby do komína. Na zprvu ošklivě vypadající požár, rozšířený na vnitřní část střechy nakonec byly škody minimální i díky použití vysokotlakého hašení.


06.03.2005, 16:15 | Sucharda Jiří