23.12.2004 – Dolní Podluží, dopravní nehoda

24.12.2004, 10:00 Nehody

Večer před Štedrým dnem si osud ještě vybíral v Dolním Podluží krutou daň…

Všechno zde uvedené je pouhá hypotéza, jelikož žádný z účastníků nebyl vzhledem ke svému stavu schopen vypovídat. Po firemním obědě a posezení se spoluzaměstnanci se jeden z pracovníků firmy pravděpodobně rozhodl odvézt svého kolegu do 15 km vzdáleného města Krásné Lípy. Přitom si z kanceláře firmy vypůjčil klíče od služebního vozidla VW Passat Combi a spolu s manželkou vyrazili. Při průjezdu Dolním Podlužím v mírné levotočivé zatáčce nezvládl řidič řízení, vyjel z vozovky, narazil do velkého kamene u silnice (zde zcela na kusy rozbil převodovku) a následně skočil do cca 4 metry hlubokého regulovaného koryta říčky Lužničky. V něm pokračoval ještě cca 20 metrů až pod most. Místní obyvatelé ihned skočili do koryta říčky a postupně účastníky nehody vyprostili a zavolali pomoc. řidič vozidla dopadl nejhůře, byl silně podchlazený a v bezvědomí, po převozu do nemocnice v Rumburku byl letecky přepraven k dalšímu ošetření. Oba spolujezdci byli v šoku a zmatení, ale k žádnému většímu poranění nedošlo. Firemní vozidlo i se servisním nářadím bylo zcela zničeno. Součástí vyšetřování bude i zjišťování, zda řidič vozidla před nehodou nepožil alkoholické nápoje.