21.12.2004 – Varnsdorf, požár zahradní chatky

21.12.2004, 23:40 Požáry

Už jsme doufali, že do vánoc bude klid, když podvečerní klid rozřízl zvuk požární sirény a městského rozhlasu…

Při pohledu na teploměr se nám ven příliš nechtělo, ale vyjeli jsme bez problémů. Již během výjezdu jsme byli operačním důstojníkem informováni o požáru zahradní chatky. Na místo jsme vyjížděli oběma CASkami 32 T 813 a T 148 a velitelským Oplem. Na místě požáru již zasahovali příslušníci HZS s Tatrami 815 CAS 24 a CAS 32. Požár zachvátil celý vnitřek chatky, jelikož byla okna zajištěna proti zlodějům hustým pletivem, snažili se hasiči překonat zámek na dveřích. Mezitím však došlo k explozi tlakové 2 kg lahve na PB následkem čeho se zcela otevřela jedna ze stěn objektu. Tudy byl take veden zásah a požár lokalizován. Pro úplnou likvidaci byl zásah veden ještě podkrovním prostorem. Poté se naše jednotka vrátila na základnu, HZS a PčR čekali na příjezd vyšetřovatele.