7. 12. 2004 – Praha, školení

10.12.2004, 22:50 Novinky

V úterý jsme si udělali výlet do Prahy k záchranářům, abychom si připomněli základy první pomoci…

Jednalo se o školení pro laickou veřejnost, které organizuje Zdravotnická záchranná služba hlavního města. Na školení jsme se přihlásili už začátkem září, ale teprve teï na nás vyšla řada. Školení jsme se zúčastnili tři, velitel JSDH, jeho zástupce a zdravotnice JSDH. Ne že bychom neměli řadu podobných školení za sebou, ale většinou od postarších školitelů z ččK a tak jsme byli zvědaví, jak to školí záchranka (školitel byl dokonce z letecké). Školení nebylo jen teoretické, a tak si naši resuscitaci na vlastní kuži zažil Ambumen a dokonce i Ambubaby (Andulu už nemají, prý ji každý osahával, škoda). Aby to však nebylo tak jednoduché, nakonec jsme si vyzkoušeli stabilizovanou polohu na dobrovolnících z našich řad. Také mezi nás zavítala sestra z dispečinku ze svými zkušenostmi. Prostě a jasně, bylo to zajímavé, líbilo se nám to a vřele to každému doporučujeme, nejen proto, že to záchranka dělá zadarmo, ale zejména proto, že připravují další pokračovací kurzy pro dobrovolné záchranáře.

Na závěr ještě perlička:

Školitel: „Pokud budete krvácet ze stehna, vezmete škrtidlo a zaškrtíte si dolní končetinu nad ranou a podobně i u ostatních zranění.“
Starší posluchačka: „A to se při každém zranění zaškrcuje noha?“

Omluvte zhoršenou kvalitu fotografií, které byly pořízené mobilním telefonem.